Mikrotik CSS326-24G-2S+RM
10 in stock
Share Product :
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
SKU MKT-CSS326-24G-2S+RM Categories , Tags , Brand:
Payment Support :
Description
Technical Specifications:
  • Switch Chip Model: 98DX3216
  • Dimensions: 443 x 144 x 44 mm
  • Operating System: SwOS
  • Storage: 2 MB Flash
  • Ethernet Ports: 24 x 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet
  • SFP+ Ports: 2 x SFP+ cages (supports 1.25 Gb SFP and 10 Gb SFP+ modules)
  • Powering Options:
    • Passive PoE Input: 10-30V
    • DC Jack Input: 10-30V
  • Max Power Consumption: 19W
  • Cooling: Passive
  • Operating Temperature: -20°C to 70°C
  • Certifications: CE, EAC, ROHS
  • Included Accessories: 24V 1.2A power adapter, rack ears, screw set
Key Features:
  • Energy-Efficient Design: Passive cooling and low power consumption (maximum 19W) contribute to energy efficiency and silent operation.
Applications:
Purchasing Information:
The package includes the switch, a 24V 1.2A power adapter, rack ears, and a screw set for easy installation.