Milesight MS-C2966-X12RGOPC
2 in stock
Share Product :
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Description
Technical Specifications
  • Model: MS-C2966-X12RGOPC 5G AIoT 12X Pro Bullet Plus Network Camera
  • Camera Resolution: 2MP (1920 × 1080 Full HD)
  • Optical Zoom: 12X
  • Connectivity:
    • 5G AIoT
    • LoRaWAN® gateway capability
    • Ethernet (10/100/1000 Mbps)
    • WiFi support
  • LoRaWAN® Frequency: 868 MHz
  • Night Vision: Up to 100 meters with Smart IR
  • Enclosure Rating: IP67 (weatherproof and dustproof)
  • Power Supply: PoE+ (IEEE 802.3at) or 12V DC
  • Storage: Supports up to 256GB microSD card
  • Integration: Compatible with IoT platforms for remote monitoring and control
  • Operating Environment: -40°C to +60°C, 0–90% RH (non-condensing)
  • Dimensions: 320 mm x 100 mm x 85 mm