Milesight WT301-868M
3 in stock
Share Product :
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Payment Support :
Description
Technical Specifications
  • Model: WT301 Fan Coil Thermostat
  • Application: Fan coil unit control
  • Temperature Control Range: 0°C to +50°C (+32°F to +122°F)
  • Accuracy: ±0.5°C
  • Fan Speed Control: Low, Medium, High, and Auto
  • Communication Protocol: LoRaWAN®
  • Frequency: 868 MHz
  • Power Supply: 24VAC or DC power supply
  • Display: LCD screen with backlight and intuitive controls
  • Battery Life: Up to 5 years (depending on configuration)
  • Enclosure: Wall-mountable, modern design
  • Operating Environment: 0°C to +50°C, 10–90% RH (non-condensing)
  • Dimensions: 86 mm x 86 mm x 25 mm